Do nowego sezonu 2012/13 przystępują kolejno pozostałe ligi. Tym razem po raz
pierwszy zobaczymy na boiskach piłkarzy Ekstraklasy oraz drużyny występujące w
warszawskich okręgówkach.
T-Mobile Ekstraklasa zainaugurowała nowy sezon już w piątek. Na powitanie Pogoń
wysoko pokonała Zagłębie - 4:0, a Górnik Zabrze zwycięsko zakończył wyprawę do
Gliwic. W niedzielę 19 sierpnia zagra warszawska Legia, a w poniedziałek - po
wielu perypetiach do spotkania przystąpi Polonia Warszawa.
Nieudany start płockiej Wisły. Po dwóch kolejkach zaledwie 1 punkt, a i tym
razem nie będzie łatwo bowiem "Nafciarzy" czeka bardzo trudny wyjazdowy mecz w
Radomiu z beniaminkiem II Ligi - Radomiakiem, który dotychczas idzie jak burza.
Dwa mecze i dwa zwycięstwa.
Super Hit mazowieckiej IV ligi - to zapewne mazowieckie derby w grupie północnej
i pojedynek Błękitnych Gąbin z Mazurem Gostynin. Oba zespoły zaczęły sezon od
zwycięstw. Tym razem któraś z drużyn na pewno straci punkty.
Nie odbędą się wszystkie mecze w warszawskiej LO. W ostatniej chwili do
rozgrywek dołączył KS Teresin, który awaryjnie awansował ze względu na wycofanie
się z rozgrywek rezerw Hutnika Warszawa. Przypominamy, że po tym jak Hutnik nie
otrzymał licencji na grę w III Lidze - został przesunięty do Klasy B, a rezerwy
musiały zostać wycofane z okręgówki.
Nie zagra również Naprzód Zielonki, a ostatnio Naprzód Stare Babice - los tego
klubu nie jest jeszcze znany, po tym jak nie otrzymał dotacji finansowej od
lokalnych władz.
Natomiast dzięki pomocy lokalnej społeczności, do rozgrywek przystąpił Orkan
Sochaczew - na początek czeka go bardzo trudny mecz z niedawnym drugoligowcem z
Nadarzyna.
18.08. 17:00
Radomiak Radom - Wisła Płock 3:1 (2:1)
Piotr Prędota 25', Marcin Figiel 29', Piotr Kornacki 89' -
Łukasz Sekulski 14'
18.08. 17:00 Błękitni Gąbin -
Mazur Gostynin 1:4 (1:2)
Bartłomiej Dębicki - Piotr Wilamowski 2, Bartosz Komorowski, Hubert
Jaśkiewicz
19.08. 17:00 Orkan Sochaczew - GLKS Nadarzyn 0:6 (0:1)
Grzegorz Kwiatkowski 44', 55', Amadeusz Maranowski 49', Grzegorz
Kordel 75', Kamil Grochowalski 82', Maciej Pawlicki 86'
Pozostałe wyniki >>> Wyniki na bieżąco zawsze w zakładce - SPRAWDŹ WYNIKI
T-Mobile Ekstraklasa - 1 kolejka - 17 - 20 sierpnia 2012
19.08. 17:00
Legia Warszawa - Korona Kielce 4:0 (2:0)
Danijel Ljuboja 19' (rz.k.), 42', 50', samobójczy 87'
20.08. 18:30 Lechia Gdańsk - Polonia Warszawa 1:3 (1:2)
Piotr Wiśniewski 12' - Daniel Gołębiewski 4', Paweł Wszołek 17',
Jacek Kiełb 90'
17.08. 18:00 Pogoń Szczecin -
Zagłębie Lubin 4:0 (1:0)
17.08. 20:30 Piast Gliwice - Górnik Zabrze 1:2 (1:0)
18.08. 13:30 Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (0:1)
18.08. 15:45 Widzew Łódź - Śląsk Wrocław 2:1 (0:0)
18.08. 18:00 Lech Poznań - Ruch Chorzów 4:0 (3:0)
19.08. 14:30 Wisła Kraków - GKS Bełchatów 2:1 (1:1)
I liga - 3 kolejka - 18 - 19 sierpnia 2012
19.08. 12:15
Dolcan Ząbki - ŁKS Łódź 1:1 (1:0)
Maciej Tataj 21' - Jakub Więzik 68'
18.08. 17:00 Okocimski KS Brzesko - Kolejarz Stróże 1:1 (0:0)
18.08. 19:45 GKS Katowice - Cracovia Kraków 1:1 (0:1)
18.08. 20:00 Sandecja Nowy Sącz - Flota Świnoujście 0:2 (0:1)
19.08. 12:30 Miedź Legnica - Zawisza Bydgoszcz 1:2 (1:2)
19.08. 17:00 GKS Tychy - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:3 (0:1)
19.08. 17:00 Stomil Olsztyn - Warta Poznań 0:2 (0:0)
19.08. 17:00 Polonia Bytom - Olimpia Grudziądz 1:2 (0:0)
19.08. 17:30 Arka Gdynia - Bogdanka Łęczna 2:0 (0:0)
II liga wschodnia - 3 kolejka - 18 - 19 sierpnia 2012
18.08. 17:00
Radomiak Radom - Wisła Płock 3:1 (2:1)
Piotr Prędota 25', Marcin Figiel 29', Piotr Kornacki 89' -
Łukasz Sekulski 14'
18.08. 17:00 Znicz Pruszków - Resovia Rzeszów 1:0 (1:0)
Przemysław Sztybrych 20'
18.08. 18:00 Wisła Puławy - Pogoń Siedlce 3:2 (1:0)
Konrad Nowak 44', 59', Marcin Popławski 73' - Adrian Dziubiński
48' (rz.k.), 62'
19.08. 12:00 Concordia Elbląg - Świt Nowy Dwór Maz. 5:0 (1:0)
Łukasz Nadolny 37', 63', 72', Jakub Zejglic 84', Mateusz Bogdanowicz 90'
18.08. 17:00 Olimpia Elbląg -
Puszcza Niepołomice 1:1 (0:0)
18.08. 17:00 Garbarnia Kraków - Wigry Suwałki 0:1 (0:0)
18.08. 17:00 Unia Tarnów - Siarka Tarnobrzeg 2:0 (2:0)
19.08. 11:15 Pelikan Łowicz - Stal Stalowa Wola 1:1 (1:1)
19.08. 17:00 Stal Rzeszów - Motor Lublin 0:0
III liga - 2 kolejka - 18 - 21 sierpnia 2012
18.08. 11:00 Sokół Aleksandrów -
Start Otwock 3:0 (2:0)
18.08. 15:00 Legionovia Legionowo - Lechia Tomaszów 4:2 (2:1)
18.08. 15:00 GKP Targówek - Pogoń Grodzisk 2:2 (1:1)
18.08. 17:00 Warta Sieradz - Omega Kleszczów 0:1 (0:0)
18.08. 17:00 Mazur Karczew - Zawisza Rzgów 1:0 (0:0)
18.08. 17:00 Ursus Warszawa - WKS Wieluń 2:0 (1:0)
19.08. 17:00 MKS Kutno - Włókniarz Zelów 1:1 (0:0)
21.08. 17:00 Orzeł Wierzbica - Broń Radom _ : _
IV liga południowa - 2 kolejka - 18 - 19 sierpnia 2012
18.08. 11:00 UKS Łady - Józefovia
Józefów 0:3 (0:0)
18.08. 15:30 Mszczonowianka Mszczonów - Sparta Jazgarzew 2:1 (0:0)
18.08. 17:00 Energia Kozienice - Pilica Białobrzegi 1:2 (0:0)
18.08. 17:00 Wulkan Windoor Zakrzew - Znicz II Pruszków 0:1
18.08. 19:00 Victoria Sulejówek - Pogoń II Siedlce 3:0 (0:0)
Wojciech Wocial, Mateusz Delikat, Mateusz Piórczyński
19.08. 13:00 Mazowsze Grójec - Żyrardowianka Żyrardów 0:1 (0:1)
Paweł Jakóbiak
19.08. 16:30 Polonia Iłża - Szydłowianka Szydłowiec 0:1 (0:0)
Błażej Miller
19.08. 17:30 Wilga Garwolin - Okęcie Warszawa 1:1 (0:1)
Mariusz Dróżdż - Jakub Cieślak
IV liga północna - 2 kolejka - 18 - 19 sierpnia 2012
18.08. 11:00 KS Łomianki - Narew
Ostrołęka 1:1 (1:0)
18.08. 16:00 Bug Wyszków - Mławianka Mława 0:2 (0:2)
18.08. 16:00 Ostrovia Ostrów Maz. - Czarni Węgrów 2:2 (2:0)
Arkadiusz Ciach, Aleksander Zaremba - Rafał Komosa, Marcin
Gryglas
18.08. 17:00 Błękitni Gąbin - Mazur Gostynin 1:4 (1:2)
Bartłomiej Dębicki - Piotr Wilamowski 2, Bartosz Komorowski, Hubert
Jaśkiewicz
18.08. 17:00 Błękitni Raciąż - Huragan Wołomin 0:2 (0:1)
18.08. 17:00 Wkra Żuromin - MKS Przasnysz 2:2 (1:1)
18.08. 18:00 Nadnarwianka Pułtusk - Kasztelan Sierpc 0:2 (0:1)
Piotr Wachaczyk, Jakub Witkowski
19.08. 16:00 Wisła II Płock - Bzura Chodaków 6:0 (5:0)
Adrian Bieńkowski 19', Patryk Kamiński 33', 70' (rz.k.),
Krzysztof Garczewski 34', Szymon Wiejski 35', 36'
Liga Okręgowa Warszawa Grupa 1 - 1 kolejka - 18 sierpnia 2012
18.08. 11:00 PKS Radość - Legion
Warszawa 3:1 (2:1)
Andrzej Kociński, Dominik Dukalski, Konrad Kryśkiewicz -
Sebastian Wąsowski
18.08. 11:00 Sokół OSiR Serock - Marcovia 2000 Marki 3:2 (0:1)
18.08. 12:00 Grom Lipowo - Legionovia II Legionowo 5:0 (2:0)
18.08. 14:00 Wkra Pomiechówek - Bóbr Tłuszcz 0:3
18.08. 16:00 Wicher Kobyłka - Mazur II Karczew 3:1 (2:1)
Kamil Boratyński, Aleksander Cieślak, Kamil Rakowski - Marcin
Wojciechowski
18.08. 17:00 KS Wesoła - Dolcan II Ząbki 1:4 (1:1)
18.08. 17:00 AON Sante Rembertów - Olimpia Warszawa 1:1 (0:0)
18.08. 17:00 Mazur Radzymin - Drukarz Warszawa 1:4
Liga Okręgowa Warszawa Grupa 2 - 1 kolejka - 18 sierpnia 2012
18.08. 11:00 Świt Warszawa - Laura
Chylice 2:3 (2:1)
18.08. 14:30 Kosa Konstancin - Perła Złotokłos 1:6 (1:3)
18.08. 17:00 LKS Chlebnia - Ryś Laski 1:0 (0:0)
18.08. 17:30 Skra Konstancin - KS Raszyn 3:0 (1:0)
19.08. 11:00 Ursus II Warszawa - Ożarowianka Ożarów 0:2 (0:0)
19.08. 17:00 Orkan Sochaczew - GLKS Nadarzyn 0:6 (0:1)
Grzegorz Kwiatkowski 44', 55', Amadeusz Maranowski 49', Grzegorz
Kordel 75', Kamil Grochowalski 82', Maciej Pawlicki 86'
Naprzód Stare Babice - Milan
Milanówek _ : _
KS Teresin - Przyszłość Włochy _ : _
Liga Okręgowa Płock - 2 kolejka - 18 - 19 sierpnia 2012
18.08. 16:00 Pogoń Słupia -
Stoczniowiec Płock 4:1 (1:0)
Rafał Sadecki, Daniel Bartnikowski, Jacek Sobczak, Mariusz
Sobczak - Kamil Mysera
18.08. 16:00 Orzeł Goleszyn - Świt Staroźreby 1:3
Mateusz Biegański - Konrad Żaglewski, Radosław Nowakowski, Arkadiusz Rutkowski
18.08. 16:00 Amator Maszewo - Polonia Radzanowo 6:0 (1:0)
Arkadiusz Szarwiński 2, Tomasz Włoczewski, Piotr Mysior, Jakub
Woliński, Jarosław Iwanowski
18.08. 17:00 Zryw Bielsk - Wisła Sobowo 2:4 (1:2)
Damian Pomorski, Damian Gagat - Wojciech Młotkowski 3, Piotr
Różanowski
19.08. 11:00 ULKS Ciółkowo - Wisła Duninów 3:4 (1:2)
Hubert Rutecki, Michał Aronowski, Przemysław Cieszkowski -
Grzegorz Zygmuntowicz, Piotr Milewski, Adrian Jabłoński, Rafał Bieniek
19.08. 15:00 Skra Drobin - Skrwa Łukomie 3:2 (2:1)
Marcin Gajewski, Daniel Zjadewicz, Sławomir Gajewski - Piotr
Sadowski 2
19.08. 16:00 Kormoran Łąck - Unia Czermno 1:4 (0:2)
Eryk Józwiak - Przemysław Nowicki, Damian Sztendor, Łukasz
Wiśniewski, Mateusz Kamiński
19.08. 17:00 Huragan Bodzanów - Unia Iłów 8:0 (2:0)
Łukasz Tomczak 3, Maciej Ozdowski 2, Kamil Grzęda, Piotr Robak,
Paweł Żal
B Klasa Płock - 1 kolejka - 19 sierpnia 2012
19.08. 15:00
Olimpia Gozdowo - Błyskawica Lucień 2:4 (1:1)
Kamil Ryczkowski, Kamil Smoliński - Piotr Krysztofiak, Łukasz Kaczmarek,
Bartosz Dobrowolski
/em